Учениците от прогимназиалния етап на ОУ „Христо Ботев“ , с. Вардун за пореден път доказаха, че могат да работят в екип. Използвайки материали от заобикалящата ни среда и стъклени бурканчета казаха:
„Здравей, златна есен!“


Н. Николова – учител по ГИ
Учениците от прогимназиалния етап на ОУ „Христо Ботев“ , с. Вардун за пореден път доказаха, че могат да работят в екип. Използвайки материали от заобикалящата ни среда и стъклени бурканчета казаха:
„Здравей, златна есен!“


Н. Николова – учител по ГИ
На 26 септември се отбелязва Европейският ден на езиците. Празникът е обявен от Съвета на Европа с подкрепата на Европейския съюз на 6 декември 2001 г. Основните цели на Европейския ден на езиците са:
1. Да осведоми обществеността за важността от изучаването на чужди езици и да разнообрази обхвата на изучаваните езици, за да повиши нивото на многоезичност и междукултурно разбирателство.
2. Да популяризира богатото езиково и културно разнообразие в Европа.
3. Да насърчи изучаването на чужди езици във всяка възраст – не само в училищата, но и извън.


По този повод учениците от прогимназиалния етап на ОУ „Христо Ботев“ – с. Вардун проявиха творчество и изработиха информационно табло, с което да покажат на всички, че човек никога не е твърде стар, за да научи език и да се наслади на възможностите, които той отваря пред него.
А. Ахмедова – ст. учител по английски език
Отново е 15-ти, а класната ни стая
от глъч и песни сякаш оживя.
И хиляди надежди, удари ли звънчето
за миг се раждат в нашите сърца.
Днес е 15 септември – най – вълнуващият ден за българското училище!


Дворът на Основно училище „Христо Ботев“ – с. Вардун се изпълни с развълнувани ученици, учители и родители. Най- щастливи разбира се бяха първолаците, които за първи път прекрачват прага на класната стая.

Тържественото откриване на учебната година започна с издигане на националния флаг и с посрещане на училищното знаме.
Директорът на ОУ „Христо Ботев“ господин Нихат Билялов пожела на учениците много успехи и устрем, да вървят напред и нагоре, а на учителите – здраве и сили да учат и възпитават богатството на нашето училище – неговите възпитаници.




Гости на тържеството бяха господин Иван Иванов – кмет на с. Вардун, госпожа Маргарита Ангелова – секретар на Народно читалище „Надежда“ – с. Вардун, госпожа Емине Якубова – председател на общински съвет – гр. Търговище. Тя поднесе приветствие към учители и ученици.
След тържественото откриване на учебната година, ученици и учители влязоха в класните стаи, готови за нови предизвикателства.
ст. учител по БЕЛ – Н. Илиева
30.06.2023 г. е тържествен ден за Основно училище „Христо Ботев“ ,с. Вардун. Днес учениците от VII клас за последен път прекрачиха прага на родното училище, завършвайки основното си образование.


Ученици, в този тържествен за вас час ви пожелаваме успех в бъдещата реализация, успех във всяко начинание, успех в живота. Станете истински и достойни хора и не забравяйте мястото ,където сте написали първата дума, където сте прочели първата книга, където сте срещнали първите любими учители и сте открили първите си приятели.
Носете винаги в сърцата си образа на Основно училище“ Христо Ботев“, с. Вардун и не забравяйте вашето начало.
Успешен старт и на добър час!
Учителски колектив